Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

DHI Saç Ekimi

Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak DHI ( Doğrudan Saç Ekimi) ile alıcı alanda kesik veya deliklere gerek yoktur. Saç kökleri, patentli DHI implanter aracı kullanılarak doğrudan bölgeye implante edilir. Bunun bir sonucu olarak, her greftin derinlik, yön ve yerleştirme açısının tam kontrolü yapılmaktadır.

Diğer saç ekim yöntemlerinin aksine, DHI saç ekimi, neşter, kesi veya dikiş içermez. Saç foliküler üniteleri, bölgedeki travmayı önlemek için özel olarak tasarlanmış tek kullanımlık bir alet kullanır.

DHI saç ekimi ile, nekrotik kesilme riskinden kaçınmak ve ayrıca kendi doğal ortamları dışında çok uzun süre kalmanın etkilerinden kaçınmak için saç köklerinin işlenmesi gerekmez. Bunun yerine, DHI saç ekimi yöntemi ile çıkarılan saç kökleri doğrudan belirli bir sıcaklıkta ve yerleştirmeden sonra gelişimlerini artıran bir çözelti içine yerleştirilir ve saklanır.

Yeni teknolojiler sayesinde, hasta isterse işlemden önce başını tamamen tıraş etmek gerekmez.

DHI saç ekimi tedavisi erkek ve kadın hastalar için uygundur.

Vakaların çoğunda hastalar, seanstan sonraki ertesi gün işe dönebilir.

Aşırı saç dökülmesi vakalarında ve başın arkasındaki saçlar alıcı alanı örtmek için yeterli olmadığında, yüz ve vücut kıllarını kullanmak mümkündür.

İmplant edilen saç dökülmeyeceğinden uzun süreli bir ilaca gerek yoktur.

Tam sonuçların görülmesi 12 ay sürer, ancak saç büyümesi iki ay içinde görülür.

DHI Avantajları

Kesim alanı küçük olduğu için kanama riski azdır.

Operasyondan sonra iyileşme işlemi maksimum seviyede gerçekleşir.

Bu yöntemle tıraş olmadan da işlem gerçekleştirilebilmektedir. Diğer yöntemler gibi kafanın tamamının tıraş edilmesine gerek yoktur.

DHI Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

Tedaviden önce başımı tıraş etmek zorunda mıyım?

Saçınızı tamamen tıraş etmenize gerek yoktur. Donör bölgedeki saçların kısaltılması yeterlidir. Aslında, işlemden 10 gün önce başınızı tıraş etmemeniz gerekmektedir.

İşe dönmeden önce ne kadar zamana ihtiyacım olacak?

Birçok durumda, ameliyat sonrası rutininizi sürdürmek şartıyla ertesi gün bile işe geri dönmeniz mümkündür. Ancak en az 1 hafta dinlenmek daha iyi olacaktır.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

İyileşme fark etmeye 3-4 ay içinde başlayacaksınız, ancak sonuçları tamamen görmek için en az 1 yıl beklemek gerekir.

DHI yöntemi kadınlar için uygun mu?

DHI saç ekimi hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir yöntemdir.

Egzersiz yapmadan önce ne kadar beklemem gerekiyor?

Tedaviden 2 hafta sonra hafif egzersiz ve yüzmeye geri dönebilirsiniz, ancak yoğun egzersize devam etmeden önce bir ay bekleyin.

DHI saç ekimi güvenli mi?

Tüm ameliyatlar enfeksiyon, aşırı kanama, yaraların iyileşmesi veya yara izleri gibi bazı riskler için potansiyel taşır. Genel sağlık durumunuz iyiyse, önceden tıbbi bir durum olmadan ve cerrahınızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası talimatlarını izlerseniz, bu riskler en aza indirilebilir. DHI yöntemi düşük risklidir, ağrısızdır, iz bırakmaz ve saç dökülmesine kalıcı bir çözüm sağlar.