Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

Ameliyat olmadan daha kalın, daha güçlü ve daha iyi görünümlü saçlar elde etmek ister misiniz? O halde saç mezoterapisi sizin için iyi bir seçenek olarak görünüyor. Mezoterapi saç dökülmesi için son derece etkili, cerrahi olmayan bir çözümdür ve zayıf saçların kalınlığını ve sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

On yıllardır yüz gençleştirme, kilo kaybı, selülit azaltma ve diğer lokalize sorunların tedavisi için kullanılan geleneksel mezoterapi saç dökülmesi uzmanlarının da dikkatini çekmiştir. Sonuçta ise saç mezoterapisi ortaya çıkmış ve uygulanmaya başlanmıştır. Saç mezoterapisi söz konusu olduğunda geleneksel mezoterapi tekniklerinin en gelişmiş saç dökülmesi ilaçları ve vitaminleri ile birleştirilmesi sonucunda tedavi uygulanmaktadır.

Tedavi sırasında, az miktarda mezoterapi formülü doğrudan kafa derisine enjekte edilir. Oral ilaçlar, kan dolaşımına alınmadan önce sindirim sisteminden geçmek zorunda iken, mezoterapi formülü doğrudan foliküllere verilir. Bu yöntem, formülün etkilerini çoğaltır ve yalnızca oral veya topikal çözeltilerden daha etkili sonuçlar sağlayabilir.

Saç mezoterapisi erkek ve kadınlardaki saç dökülmesi, erkek tipi kellik, kalıtsal veya hormonal koşulların neden olduğu sorunların tedavisinde kullanılabilir. Ayrıca daha kalın, daha güçlü ve daha sağlıklı saçları olmasını isteyen kişiler de bu yöntemden faydalanabilmektedir.

Saç mezoterapi tedavisi güvenli midir?

Saç mezoterapisi % 100 güvenlidir ve hastaların tedaviden herhangi bir yan etki görmesi nadirdir. Sadece FDA onaylı ilaçlar, doğal vitaminler ve şifalı bitkilerden oluşan formül kullanılmaktadır.

Tedavi acı veriyor mu?

Bazı hastalar hafif rahatsızlık hisseder ancak tedavi acı verici değildir.

İlk tedaviden sonra sonuçları ne kadar sürede görmeyi bekleyebilirim?

Herhangi bir saç restorasyon tedavisinin sonuçları daima hastalar arasında değişiklik gösterir, ancak çoğu durumda, sonuçların farkına varılması 2 – 3 ay sürer.

Kaç seansa ihtiyacım var?

Ortalama olarak, her bir tedavi yaklaşık bir veya iki hafta arayla yapılmaktadır ve tedavi sürecini tamamlamak yaklaşık 10 ile 12 seans sürmektedir. Her seans, hedeflenen alanın boyutuna bağlı olarak genellikle sadece 10 ile 30 dakika sürer. Bu nedenle mezoterapi, öğle yemeği molası sırasında hızlı bir şekilde uygulatabileceğiniz bir şeydir.

Yan etkileri var mı?

Her etkin tedavi yan etki riski içermektedir ve mezoterapi de farklı değildir. Neyse ki, potansiyel yan etkiler küçüktür. Mezoterapi son derece güvenli bir tedavi yöntemidir ve en sık görülen yan etki kafa derisi çevresinde morluk veya ağrıdır. Bu durumda, morarma genellikle bir hafta içinde iyileşir ve ağrı iki gün içinde kaybolur.

Mezoterapi tedavisi ile ne beklenmeli?

Sonuçlar hastadan hastaya değişse de, bir seans etkilenen alanın boyutuna bağlı olarak tipik olarak 10 ile 30 dakika sürer. Saç derisinde, doğru saç uzamasının yeniden başlaması için gerekli koşulları oluşturmak için 10 seans tedavi gereklidir. İlk iki ile üç ay boyunca, her iki haftada bir yoğun bir tedavi seansı planlanmaktadır. Daha sonra, hastalar randevu sıklığını üç ayda bir ya da daha azına indirebilirler. Tedavinin ilk birkaç haftasında, hastaların saç dökülmelerinin şiddetine bağlı olarak sonuçları görmeleri beklenir. Sonuçlar iki veya üç ay sonra görülebilir, ancak tam sonuçların ortaya çıkması yaklaşık altı ay sürer. Mezoterapi ile daha iyi saç hacmi, daha güçlü, parlak saçlar ve daha az saç dökülmesi yaşayabilirsiniz.