Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Safir FUE Saç Ekimi

Saç dökülmesi, hem erkek hem de kadınları eşit ölçüde sıkıntıya sokan bir şeydir. Bununla birlikte, bazen bir kişinin saçını kaybetmesi normaldir. Ancak, saç dökülmesindeki artış sizi endişelendirebilir. Kötü beslenme, çevresel koşullar veya genetik nedeniyle oluşabilir. Saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun, her zaman tedavi edilebilir. Saç dökülmesini tedavi etmenin en iyi yollarından biri, Safir Saç Ekimi olarak bilinen FUE saç ekimi yöntemlerinden biridir.

Dünyanın en gelişmiş yöntemi olarak kabul edilen safir FUE saç ekimi, son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Saç ekimi söz konusu olduğunda donör alandan greftlerin çıkartılarak alıcı alana ekilmesi çok önemlidir. Geleneksel FUE saç ekimi yönteminde alıcı bölgede yeni greftler için gerekli olan kanallar çelik bir aletle yapılmaktadır. Safir FUE saç ekiminde ise safir kullanılmaktadır. Safir FUE saç ekimi, safir bıçakları kullanılarak yapılan bir FUE saç ekim işlemidir. Adından da anlaşılacağı gibi, safir bıçakları, değerli bir taş olan safirden yapılan bıçaklardır. Safir saç ekimi bir saç ekim işlemi sırasında alıcı alan içinde kesikler oluşturmak için çelik bıçaklar yerine özel safir bıçakların kullanıldığı bir saç ekim işlemidir.

Saç ekimi temelde üç adımda yapılmaktadır; dönor alandan saç greftlerinin çıkarılması, kanalları açmak ve son olarak da yeni saç foliküllerinin yerleştirilmesi.

Adından da anlaşılacağı gibi, safir FUE saç ekimi yöntemi çelik kullanmıyor, safir bıçak kullanıyor. Bu, aynı zamanda iyileşme sürecinin de hızlanacağını göstermektedir. Bu yöntemle işlem yapılan bölgedeki kabuklanma oranı da daha düşüktür. Geleneksel FUE ekiminde, kanalları açmak için çelik bıçaklar kullanılır ve kanallar U şeklinde açılır. Safir FUE saç ekiminde ise durum farklıdır. kanallar V şeklinde açılır. U şeklindeki açıklık daha fazla kanamaya ve daha az saç yoğunluğuna neden olan daha büyük kanallar oluşturur.

Safir FUE saç ekiminde V şeklindeki açıklıklar saçları ekmek için çok iyi bir açı oluşmasına neden olmaktadır. Böylelikle hastada saç yoğunluğu da artmaktadır. Safir bıçakların sert ve pürüzsüz yapısı da enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, donör bölgedeki tipik vücut sıvısı kaçağı bu şekilde en aza indirilir. Bu yöntemle hasta daha hızlı iyileşirken, saç yoğunluğu da korunmaktadır.

Safir saç ekim işlemi sırasında saç kökleri genellikle donör bölgesinden bir mikromotor kullanılarak profesyonel olarak tek tek ekstrakte edilir. Foliküler Ünite Ekstraksiyon yöntemi ile, çıkarılan tüm saç foliküllerinin, önceden oluşturulmuş insizyonlara dikkatlice nakledilmesi beklenir. Çoğu zaman, bu kanalların genellikle saç büyümesinin açısı, yönü ve yoğunluğu üzerinde büyük bir etkisi vardır ve genellikle sadece başarılı bir operasyon için değil aynı zamanda mükemmel bir doğal görünüm elde etmek için de en hayati faktördür.

Safir bıçakları kullanarak, saç foliküllerinin nakledildiği mikrokanallarını elde etmek artık mümkün ve kolaydır. Küçük kesikler, sağlam, keskin ve pürüzsüz safir bıçakları kullanılarak oluşturulabilir. Bu nedenle, artık daha fazla kanal açmak mümkündür ve bu saç köklerinin birbirine daha yakın şekilde nakledilmesini mümkün kılar ve kolaylaştırır.

Safir bıçaklarla yapılan FUE saç ekimi günümüzde saçlarını eski haline getirmek için saç ekimi arayan erkek ve kadınlar arasında en popüler, tercih edilen yöntemdir. Nitelikli bir profesyonel tarafından doğru şekilde yapılan safir saç ekimi, zarar vermez fakat doğal, güzel görünümlü saçlara ulaşmayı sağlar.