Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Ekimi

Kaşlar bir kişinin gözleri ile alnındaki alanı tanımlar ve cazibe katar. Kaşlarınızı kısmen veya tamamen kaybettiyseniz, muhtemelen bir tedavi arıyorsunuz demektir. Kaşları eski haline döndürmek için en etkili tedavilerin başından kaş ekimi tedavisi gelmektedir.

Fiziksel güzelliği arttırmak ve iyi bir ilk izlenim yaratmak söz konusu olduğunda, kaşlarınız gözlerinizi de içeren en önemli yüz özelliğinizdir. Gözler, duygularınızı dünyaya ifade etmeye yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda insanların yüzünüzü tanıması ve hatırlaması konusunda da önemli bir faktördür. Kaşların dökülme nedenleri arasında şunlar bulunur;

Ağda

Yaş

Gereksiz koparma

Kaş kılları vücudunuzdaki diğer kıl tiplerinden farklıdır. Yüz türünün ve etnik kökenin, kaşınızın kalınlığını etkilediği, ancak yaşlandıkça, kaşınızın gerçek şekli de önemli ölçüde değiştiği bilinmelidir.

Kaşlarınızı tedavi etmek için gerçekten bir tedaviye karar verdiyseniz, kısa süreli tedavilerden herhangi birini denemeden önce ilk olarak kaş ekimi yapan bir uzmana danışırsanız, doğru bir aday olup olmadığınızı değerlendirme açısından daha iyidir.

Kaş ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, cerrahiye hazırlanmak için şu adımları izlemelisiniz;

Kan inceltici ilaçları tüketmemeye çalışın.

Bitki takviyelerinin yanı sıra özellikle kan inceltme özellikleri için kullanılan bitkilerden kaçının.

Sigarayı bırakın.

Kafeinli içeceklerin alımını sınırlayın.

Kaş Ekimi Cerrahisi

Kaş restorasyonu söz konusu olduğunda farklı yöntemler mevcuttur. Donör alanınızdaki mikro greftlerin veya kılların kaş ekimi için yeterli olması gerekmektedir.  Cerrah ve hasta süreci kabul etmelidir. Hastanın farkında olması gereken ve onun seçeceği farklı kaş restorasyon işlemleri kullanılmalıdır. Bununla birlikte, cerrah yönteme göre hastayı yönlendirmelidir.

Kaş ekimi işleminde, kıl folikülleri implantasyon yöntemi için kafa derisinin arka veya yanları gibi verici bölgelerden çıkarılır. Daha sonra küçük insizyonlar kaş bölgelerinin uygun yerlerinde ve dik açılarda yapılır.

Sonuçta, çıkarılan kıl folikülleri, işlemi tamamlamak için alıcı alanlara dikkatle ve düzgün bir şekilde implante edilir. Tüm işlem, ağrısız bir ameliyat için lokal anestezi uygulanarak yapılır.

Kaş ekimi sonrasında hastanın tamamen iyileşmesi yaklaşık 7-10 gün sürer. Kaş bölgesinde sürtünme ve kabuklanma oluşur, bu kabuklanma pul pul dökülür ve cilt normal görünümüne döner. Bu süre zarfında morarma ve şişlik nadiren görülür ve iyileşmesi birkaç gün sürebilir. Ekilen saçlar işleminizi takiben 6-12 hafta içinde kaşlarda büyümeye başlar.

Kaş ekimi ağrılı mıdır?

Neyse ki hayır. Kaş ekimi işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle hasta uyanık olsa ve işlemi takip etse de herhangi bir şey hissetmez.

Kaş ekimi için iyi bir aday mıyım?

Bir kaş ekimi tedavisi için aday olup olmadığınızı belirlemenin en iyi yolu, doğrudan kurul onaylı bir saç ekimi doktoru ile iletişime geçmektir. Böylelikle kaş ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ancak yine de kaş ekimi için iyi aday özelliklerini sıralayacak olursak; genel sağlığın iyi olması, devam eden bir hastalığın bulunmaması önemlidir.